0
Twój koszyk

Nasza odpowiedzialność

 Jako rodzinna firma ze Schwarzwaldu od 1947 roku produkujemy wysokiej jakości, trwałe produkty pochodzące z Niemiec. Miłość do natury jest w nas mocno zakorzeniona, podobnie jak pogląd przyszłych pokoleń. Zdecydowaliśmy się zainwestować w zrównoważony rozwój i ochronę środowiska.

Tutaj informujemy o wielu małych rzeczach, które zmieniliśmy i dużych projektach, które zrealizowaliśmy – ale oczywiście także o wszystkim, co jest jeszcze w fazie planowania.

Nasze produkty i ochrona środowiska

OEKO TEX logo

Nasze standardy środowiskowe

Uważamy, że świadoma konsumpcja jest odpowiedzią na wiele wyzwań naszych czasów. Dlatego jesteśmy dumni, że nasze produkty są produkowane w Niemczech z wysokimi standardami środowiskowymi i że są tak wysokiej jakości, że mogą być używane przez lata.

Europejskie rozporządzenie w sprawie chemikaliów REACH jest wdrażane dla wszystkich naszych produktów i są one oczywiście certyfikowane zgodnie z normą OEKO-TEX® 100, 97.0.7666, Hohenstein Institute.

Zwracamy uwagę na wkładki z certyfikatem FSC i obecnie testujemy nowe pudełka kartonowe wykonane z trawy. Opakowanie produktu nadaje się oczywiście do recyklingu.

Produkcja neutralna dla klimatu

Jako odpowiedzialna firma musimy również przyczynić się do ograniczenia globalnego ocieplenia. W związku z tym zaplanowaliśmy, zainicjowaliśmy lub wdrożyliśmy już wiele środków mających na celu ograniczenie naszych emisji.

Teraz nasza firma i nasze produkty są neutralne dla klimatu. Oznacza to, że Formesse kompensuje wszystkie emisje, których nie można (jeszcze) uniknąć, promując certyfikowane projekty ochrony klimatu.

Obliczanie naszego „śladu CO2” jest przeprowadzane przez ClimatePartner Deutschland GmbH.

Logo Co2 Neutral
Logo Slow

Bądź "Slow"

Wysokiej jakości i trwałe tekstylia do sypialni – to właśnie oznacza marka Formesse. Widzimy filozofię naszej firmy potwierdzoną w ruchu SLOW. Wspieramy docenianie i spowolnioną konsumpcję wysokiej jakości produktów o długim cyklu życia. Oznacza to, że robimy przeciwieństwo szybkiej mody, gdzie celem jest oferowanie najnowszych i stale zmieniających się trendów mody w większości złej jakości, w możliwie najniższych cenach.

Oferujemy Państwu dobrą jakość – Made in Germany – która będzie Państwu towarzyszyć przez długi czas. POWOLNY.