0
Twój koszyk

Nasze wartości i filozofia

Priorytety firmy rodzinnej

Jesteśmy firmą rodzinną. Mając to na uwadze, ustalamy inne priorytety i cele niż wiele firm.

Niektórzy z naszych pracowników i partnerów są nam lojalni od dziesięcioleci i swoim doświadczeniem wnoszą niezastąpiony wkład w sukces naszej firmy. Mamy płaską hierarchię i przywiązujemy dużą wagę do pełnego szacunku i zaufania w interakcjach między sobą.

Przekonanie o jakości

Krawcowa

Wartości Schwarzwaldu są głęboko zakorzenione w kulturze naszej firmy: uznanie dla jakości, dbałość o środowisko i uczciwe postępowanie z naszymi pracownikami, klientami i dostawcami.

Innowacyjne technologie oraz wydajne struktury produkcji i sprzedaży są głęboko osadzone w tym zestawie wartości. Prawie cała nasza produkcja znajduje się w Niemczech i sąsiednim regionie Alzacji. A ostatnio firma rodzinna na Słowacji stała się jednym z naszych zaufanych partnerów. Ta bliskość między sobą, zarówno kulturowo, jak i geograficznie, oraz nasze zaufane partnerstwo umożliwiają nam wytwarzanie tak wysokiej jakości produktów.

Produkcja neutralna dla klimatu

Cały proces produkcji naszych letnich i poszewek na poduszki jest teraz neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla od 2019 roku. Emisje dwutlenku węgla zostały obliczone przez ClimatePartner Deutschland GmbH, a płatności kompensacyjne są wysyłane do uznanego na całym świecie projektu ochrony lasów w Portel w Brazylii. Wybraliśmy ten konkretny projekt ze względu na obecną sytuację polityczną kraju i związane z tym odejście od lasów deszczowych i ochrony środowiska.

Nasza wybrana usługa wysyłkowa DPD zobowiązuje się również do dostarczania paczek neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla.

Climate partner logo
Tencel logo

Zrównoważone surowce: Lyocell, bawełna organiczna i inne

Od wielu lat używamy fantastycznego włókna zrównoważonego TENCEL™ Lyocell firmy Lenzing w niektórych naszych produktach. Lyocell pochodzi z odnawialnego surowca drzewnego i jest w pełni biodegradowalny. W szczególnie przyjaznym dla środowiska procesie produkcji Lyocell w Lenzing, rozpuszczalnik organiczny NMMO jest używany do rozkładania miazgi drzewne. Lenzing wykorzystuje wyłącznie drewno pochodzące ze zrównoważonej gospodarki leśnej.

Nasze wysokiej jakości przędze bawełniane pozyskujemy od wąskiego kręgu wyselekcjonowanych niemieckich dealerów przędzy. Od wielu lat przyglądamy się bawełnie organicznej, ale wciąż mamy kilka przeszkód do pokonania. Nasze produkty wymagają bardzo wysokiej jakości, bawełny o długich odcinkach i najwyższej jakości przędzy jedno- warstwowej. 

Formesse - synonim jakości